Powered by Smartsupp
This site has limited support for your browser. We recommend switching to Edge, Chrome, Safari, or Firefox.

PROMO: Darmowa dostawa do Paczkomatu InPost 📦 dla zamówień od 180 zł

Olejki eteryczne do dyfuzora – zdradzamy nasze bestsellery

Olejki eteryczne łączą w sobie magię pięknego, naturalnego zapachu i prozdrowotnego działania. Odkrywają przed nami pełną moc – o ile używamy ich w sposób bezpieczny i przemyślany. W tym tekście będzie dużo konkretów – dowiesz się, jakie olejki eteryczne do dyfuzora wybrać na początek oraz jak ich używać, by zadziałały jak najlepiej!

Olejki eteryczne do dyfuzora – dlaczego warto?

Na początek warto postawić sobie to pytanie: po co w ogóle nam dyfuzor i olejki. Odpowiedź można właściwie zamknąć w jednym słowie: aromaterapia. Substancje lotne zawarte w olejkach eterycznych – poza właściwościami zapachowymi – wykazują też działanie poprawiające naszą kondycję psychiczną i fizyczną. Każdy olejek to inny skład i nieco inne działanie. Jedne dodają energii, inne wyciszają. W repertuarze mamy też olejki eteryczne na katar, kaszel, czy ból głowy. Wybór oczywiście zawsze zależy od tego, czego w danym momencie potrzebujesz.

Kolejny, niemniej ważny aspekt to przyjemny aromat. Olejki eteryczne do dyfuzora – dodane w odpowiednim stężeniu i proporcjach – zapewnią przyjemny klimat w pomieszczeniu, a niektóre z nich pomogą też w maskowaniu nieprzyjemnej woni. Podsumowując – mamy tu dwie korzyści… pod warunkiem, że używamy olejków naturalnych, wysokiej jakości.

Olejki do dyfuzora – jakie wybierać?

Jeśli zależy Ci na efekcie prozdrowotnym i zapachowym – postaw na naturalne olejki eteryczne. Szukaj wyłącznie takich, które nie mają dodatku zapachowego (w składzie INCI takie kompozycje widnieją najczęściej pod hasłem Parfum lub Aroma). Prawdziwy olejek eteryczny oznaczony jest najczęściej nazwą rośliny z której powstał. Dla przykładu olejek eteryczny limonkowy to w nomenklaturze INCI Citrus Aurantifolia Oil.

I tu ważna adnotacja: olejki do dyfuzora - inne niż eteryczne – to najczęściej syntetyczne kompozycje. Jeśli kupujemy je z pewnych źródeł i używamy zgodnie z zaleceniem producenta – nie zrobią nam krzywdy… Ale w tym tekście skupiamy się na aromaterapii, która ma za zadanie nieść korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego.

Nasza selekcja olejków eterycznych do dyfuzora:

Olejek z bergamotki dodaje energii i oddala wszelkie troski. Włoskie lato w butelce.

 

BERGAMOTKA

Olejek bergamotowy – jeden z popularniejszych olejków eterycznych. Warto mieć go w domu i wracać do tego zapachu zawsze, gdy tego potrzebujesz. Jak wiele olejków cytrusowych powstaje podczas tłoczenia na zimno skórek i owoców bergamotki.


ZAPACH: mocno cytrusowy, lekko kwaśny, rześki i wielowymiarowy. Stosowany w dyfuzorze – doda pomieszczeniu świeżości.

DZIAŁANIE AROMATERAPEUTYCZNE: Dodaje energii, poprawia nastrój, przyjemnie stymuluje. Harmonizuje i przywraca równowagę. 

Cudowna lawenda zamknięta w tej buteleczce pozbywa nieprzyjemnego napięcia i stresu.

 

LAWENDA

Olejek lawendowy to zdecydowany KLASYK wśród olejków eterycznych do dyfuzora (i nie tylko). Zawsze w modzie i zawsze gotowy, by pomóc się zrelaksować po ciężkim dniu.

 

 

ZAPACH: mocno lawendowy, słodko-ziołowy

DZIAŁANIE AROMATERAPEUTYCZNE: relaksuje, ułatwia zasypianie, odpręża i wycisza

Olejek eteryczny sosnowy

 

SOSNA

Zapach, który przywołuje na myśl spacer leśnymi alejkami. Idealny do pomieszczeń. Olejek sosnowy z powodzeniem stosowany jest także jako dodatek do kąpieli czy inhalacji.

 

 

ZAPACH: świeży, żywiczny, leśny

DZIAŁANIE AROMATERAPEUTYCZNE: działa wykrztuśnie, rozkurczowo, wspiera pracę górnych dróg oddechowych.

olejek cedrowy charakteryzuje się intensywnym, ciężkim aromatem.

CEDR

Idealna opcja dla wielbicieli nieco cięższych zapachów.

ZAPACH: ciężki, dymny, nieco słodki

DZIAŁANIE AROMATERAPEUTYCZNE: Olejek cedrowy – zastosowany wieczorem cudnie odpręży, rano – doda energii (najlepiej w połączeniu z aromatyczną kawą).

A może miks olejków eterycznych do dyfuzora?

Najlepsza część zabawy: olejki eteryczne można ze sobą łączyć! Ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Cytrusy świetnie współgrają z miętą, paczulą czy wspomnianym wyżej cedrem. Ciekawie brzmi także połączenie lawendy z sosną czy geranium egipskiego z różowym pieprzem.

Jak bezpiecznie używać olejków eterycznych do dyfuzora?

Nie sposób pisać o olejkach eterycznych i nie wspomnieć o bezpieczeństwie. W końcu - to czyste, bardzo skoncentrowane esencje, z którymi warto obchodzić się ostrożnie.

Przede wszystkim – nie przesadzaj z ilością. Swoją przygodę z aromaterapią zacznij od dosłownie kilku kropel olejku eterycznego – dodanego do wody w dyfuzorze. Jeśli uznasz, że efekt w pomieszczeniu jest niewystarczający – zawsze możesz zwiększyć tę ilość… Pamiętaj jednak, że lotne substancje występujące w olejkach eterycznych to potencjalne alergeny, które mogą powodować podrażnienie i reakcję alergiczną.

Szczególne środki ostrożności dotyczą kobiet w ciąży i karmiących piersią – dla bezpieczeństwa nie powinny one korzystać z olejków eterycznych. A co z dziećmi? Część olejków eterycznych jest dopuszczona do używania od 3. 6., a niektóre nawet 10. roku życia. W tej kwestii warto zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Miejsce na Twój komentarz

Pamiętaj, że każdy komentarz moderujemy przed publikacją

Promocja tygodnia

Nasze bestsellery w przyjemnych cenach